3.0SMCJ120A
Mfr.Part #
3.0SMCJ120A
Datasheet
3.0SMCJ120A
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
Stock
150
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V